PODMÍNKY PRO PŘIJÍMÁNÍ ČLENŮ

Publikoval dne 1. 9. 2012, 8:00 v kategorii Členství

Jsme otevření novým lidem i názorům, které obohatí naši činnost. V současnosti máme více než sto členů z řad profesionálů i studentů, včetně mnoha špičkových českých studií. Přidejte se k nám — protože čím širší bude členská základna, tím více aktivit směrem k veřejnosti i dovnitř sdružení můžeme provozovat.

Rozlišujeme celkem tři typy členství, které se liší podmínkami přijetí, členskými poplatky i pravomocemi uvnitř sdružení:

Řádné členství

Řádným členem Unie grafického designu mohou být fyzické osoby, podnikající fyzické osoby a právnické osoby, které jsou tvůrčím způsobem aktivně činné v oblasti grafického designu a které souhlasí s programem a cíli Unie, s jejími stanovami a etickým kodexem. Členský poplatek byl stanoven ve výši 2000 Kč za rok.
V prvním roce členství hradí člen příspěvek ve výši adekvátní době jeho členství v daném roce zaokrouhlené na celé měsíce směrem dolů. Přihlásí-li se zájemce např. 9. září, platí členský příspěvek od 1. října – tedy 501 Kč (167 Kč/měsíc). Další roky hradí členové své příspěvky na základě výzvy k úhradě, která je zasílána na přelomu kalendářního roku.

Přidružené členství

Přidruženým členem Unie jsou studenti v řádném studiu. Jejich členství vzniká na základě podané přihlášky do Unie v režimu stejném jako u řádných členů. Členský poplatek byl pro studenty stanoven ve výši 300 Kč za rok.

Přidruženým členem sdružení může být dále jakákoli fyzická nebo právnická osoba na základě návrhu zakládajícího či řádného člena Unie. O přijetí přidruženého člena rozhoduje rada.

Čestné členství

Čestným členem sdružení může být fyzická osoba významná pro obor grafického designu na základě doporučení zakládajícího či řádného člena Unie. O přijetí čestného člena rozhoduje rada.

Podmínky pro přijímání členů (vyjma čestných členů):

  • morální souhlas s kodexem (je součástí přihlášky)
  • vyplnění a odeslání přihlášky
  • zaplacení příspěvku dle typu členství

O dalších podrobnostech pojednává Členský řád, výši členských příspěvků řeší Finanční řád.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Komentáře (15)

1. Daniel Jarkulisch, 5. 9. 2007, 15:09

Tato aktivita není pro mne podmíněna vstupními poplatky, nicméně prosím o informaci stran výše členského příspěvku v řádném členství.
Děkuji!

2. Jan Tippman, 5. 9. 2007, 16:33

Informace o poplatcích najdete ve Finančním řádu: http://unie-grafickeho-designu.cz/o-unii/organizacni-rady/financni-rad-a-prispevky/

3. Renata, 15. 2. 2008, 18:14

Nikde na tomto webu jsem nenasla kontakt na UGD (tedy krome postovni adresy, ktera je v dnesni dobe trosku „staromodni“).
Je mozne kontaktovat UGD na nejakem e-mailu? Je mozne na nejaky e-mail poslat namety nebo podnety? Nebo prosty smrtelnik – neclen UGD nesmi s UGD nijak komunikovat?
Diky! :-)

4. Jan Tippman, 15. 2. 2008, 19:13

E-mailový kontakt je u ostatních kontaktů. Je ve formátu „info(zavinac)unie-grafickeho-designu.cz“, kde závorku je potřeba zaměnit za příslušný znak. Tento zápis slouží jako ochrana proti spamu (na sofistikovanější ochranu zatím UGD nemá prostředky).

5. David Poborny, 30. 6. 2009, 16:40

Co je takovým zvláštním být nebo získat členství z hlediska marketingu a reklamy unie grafického designu?

6. Sandra Tejnecka, 11. 12. 2009, 12:00

Chtela bych se na rok 2010 prihlasit do unie, ale trochu me zarazi, ze neni mozne prihlasku poslat emailem. Elektronicke prihlasky uz dnes funguji na mnoha skolach, sdruzenich apod. Neplanuje to UGD take zavest?

7. Jan Tippman, 17. 12. 2009, 20:08

Dokud nebude zcela běžný digitální podpis, tak určitě neplánuje. Akt podpisu Kodexu považujeme za důležitý.

Vězte však, že je to jediný „oflajn“ úkon, se kterým se v UGD setkáte. Všechna ostatní administrativa probíhá elektronicky. Včetně valných hromad.

8. Martin Seidl, 14. 11. 2010, 22:29

Dobrý den,
rád bych se stal čleme UGD, ale trochu mám problém se samotnou přihláškou..
Co prosím znamená „evidenční číslo“ ?
Moc děkuji.

hezký den.

9. Filip Blažek, 15. 11. 2010, 19:16

Evidenční číslo vám bude přiděleno po odeslání přihlášky. Jde o variabilní symbol, pod kterým se platí příspěvky.

10. Pan pravdomluvný, 7. 2. 2011, 09:59

Lidi, lidi žádáte o členství v organizaci, která je naprosto naivní a mimo :) a k tomu z vás ještě ždímaj peníze. To, že budete v UGD z vás grafika neudělá a už vůbec vás nijak neobohatí a to i finančně :) Asi něco podobného jako když si fotograf koupí knihu Jak se naučit fotit :))

11. Pan božský, 12. 2. 2011, 08:24

Zdravím, naprosto souhlasím s panem pravdomluvným. Nechápu jaký zásadní přínos může mít členství, snad jen to, že budete o nějakou tu částku za rok chudší. Je úplně jedno v jakém jste členství, kvalitu práce vždy prozradí vaše portfolio a rozumný zákazník si vybírá dle něho. Vzhledem k portfoliu některých členů bych raději pracoval na něm :))

12. Jan Tippman, 3. 9. 2012, 16:12

UGD zásadně modernizovala členský řád a postup pro zasílání přihlášek. Od září 2012 je možné přihlášky zasílat online: http://unie-grafickeho-designu.cz/o-unii/prihlaska/

13. Banban, 13. 12. 2012, 18:51

Link http://www.uniegd.cz/o-unii/prihlaska/ je nefunkční, hm dle data již tři měsíce. Co si o tom asi myslet, potažmo i o celé unii, když není schopna mít v pořádku alespoň odkazy?

14. Jan Tippman, 9. 1. 2013, 10:20

Dobrý den, omlouvám se, v jednom z komentářů zůstal omylem starý link. Webem se proklikáte k přihlášce na URL http://unie-grafickeho-designu.cz/o-unii/prihlaska/, které funguje.

15. Vladimír Netrval, 9. 3. 2023, 10:27

Dobrý den, rád bych se přihlásil do řad Unie grafického designu jako čestný člen. Cítím se nyní už sám a je mi samotnému smutno. Mnoho mých kolegů, přátel a spolupracovníků ale žel již také odešlo z tohoto světa. Byl jsem od roku 1968 na „volné noze“, a snad se ještě najdou žijící kolegové, kteří mi potvrdí že jsem samostatně pracoval celou tuto dobu přes výtvarné komise ČFVU, a budou si pamatovat na moje pracovní výsledky. Jsem už ale dost dlouho v důchodu, a tak nyní stále spíše experimentuji v oblíbených grafických programech, abych zůstal ve styku s moderní výpočetní technikou a tak stále sleduji její nové možnosti. Děkuji za pochopení, VNet.

Podrobnosti

Vložit komentář


Zobrazit KLASICKOU verzi