Pozvánka na 44. seminář:

FRANTIŠEK ŠTORM
44. SEMINÁŘ UGD: STORM TYPE FOUNDRY
IMPACT HUB PRAHA 25. 2. 2015, 19:00

František Štorm je známý český písmař, typograf, grafik a hudebník. Nedávno spustil zcela nové stránky své písmolijny Storm Type, založil profil písmolijny na Facebooku a představil rozsáhlou rodinu písem Quercus. A nejen o tom bude mluvit na 44. semináři UGD.

Štorm publiku představí nejen novinky své písmolijny, tedy především nová písma a aktualizovaný katalog Storm Type Library 5, ale zároveň nabídne pohled pod pokličku do kuchyně písmolijny a představí, co právě chystá.

František Štorm v průběhu semináře popíše, jakým způsobem fonty vytváří, jaké nástroje používá, jak písma testuje, s kým na jejich tvorbě spolupracuje ad. Závěr semináře bude tradičně patřit diskusi s přednášejícím.

Seminář je určen všem, kdo se zajímají o písmo a jeho tvorbu.

Více se o Františku Štormovi dozvíte na stránkáh jeho písmolijny Storm Type nebo na jejím facebookovém profilu.

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi