Pozvánka na 52. seminář:

2016 DESIGNERS
52. SEMINÁŘ UGD: HOBULET – GRAFICKÝ DESIGN ČASOPISU PRAHY 7
IMPACT HUB PRAHA 4. 5. 2016, 19:00

Od května 2015 vychází časopis Městské části Praha 7 v grafické úpravě studia 2016 Designers. Měsíčník má na české poměry originální grafickou koncepci, přičemž kromě výrazné typografie klade velký důraz i na fotografie a autorské ilustrace.

Obálky jednotlivých čísel tak tvoří originální pohled na svět očima současných mladých i zavedených ilustrátorů. Seminář, který povedou Petr Bosák a Robert Jansa, se zaměří především na design časopisu Hobulet, jak vznikl, jakou proměnou za rok prošel a jaké byly reakce čtenářů zvyklých na předchozí úpravu Hobuletu. Designéři popíší své zkušenosti s komunikací s radnicí Prahy 7 a spolupraci s fotografy a výtvarníky, kteří významně dotvářejí charakter časopisu. Prostor na semináři dostanou i zástupci radnice.

Grafičtí designéři Petr Bosák, Robert Jansa a Adam Macháček (původně Welcometo.asAdvancedesign.org) po několika společných projektech založili nové uskupení s názvem 2016 Designers (letopočet v názvu se aktuálně mění). Spolupráce probíhá online, mezi jejich studii v Praze a Berkeley. Zaměřují se především na tištěné publikace, výstavy, písmo, plakáty a ilustrace, většinou pro kulturní sféru.

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi