Pozvánka na 57. seminář:

MARTIN KOPTA + MARTIN ZATTOVIČ
57. SEMINÁŘ UGD V PRAZE: JAK MŮŽE UX DESIGNÉR POMOCI PŘI NÁVRHU VIZUÁLU
IMPACT HUB PRAHA 16. 2. 2017, 19:00

Jaká je role UX designéra v týmu? Co od něj očekávat za výstupy a jak s nimi dále pracovat? Proč by měl být dobrý grafický designér také trochu UX designérem?

V tomto semináři vám přednášející vysvětlí, jak a v které chvíli do projektu zapojit UX i grafického designéra, aby byl výsledek práce nejen krásný, ale i funkční. Řeknou vám, proč „dráťáky“ nejsou ten jediný správný výstup, který byste od UX designéra měli očekávat. Odhalí, kde a jak získává UX designér data, aby narvhnul řešení, které uživatelé budou umět používat, a rádi.

Spíkři také přiblíží úlohu a přínosy obou designérů na zakázce pro klienta, kde se jejich role překrývají. Vysvětli, v jaké podobě si práci mezi sebou předávat a co by měl nakonec dostat klient. Seminář povedou Martina Kopta – kontraktor, který dlouhodobě pracuje jako součást interních týmů, a Martin Zattovič, který se do projektů zapojuje jako externí dodavatel z agentury.

Martin Kopta jako výzkumník uživatelského prožitku a konceptuální návrhář připravuje zadání pro design a vývoj produktů a služeb. Provozuje testovací centrum Folimanka v pražských Nuslích a učí uživatelský výzkum a design na GML VŠEUXWell
 
Martin Zattovič jako designér uživatelských rozhraní prošel spoluprací s agenturami, přímými klienty i startupy. Poslední čtyři roky se podílel na zavedení dizajnového procesu a přemýšlení v DontPanic Digital. Nyní se zaměřuje na metody uživatelského výzkumu, pomocí kterých navrhuje koncepty, strategie, dizajn digitálních produktů a služeb. Mezi jeho klienty patří Pojišťovna České Spořitelny, Bosch, P&G, Tesco, Microsoft, Vodafone, Česká Spořitelna, PRE, Alpine PRO, Algida, Nestle, HiPP, H1.cz, Avon, Citroen, CZC.cz, ING Bank, Škofin, ČMSS…

 

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi