Pozvánka na 38. seminář:

JACEK UTKO
38. SEMINÁŘ UGD: MŮŽE DESIGN ZACHRÁNIT PERIODIKA?
IMPACT HUB PRAHA 9. 4. 2014, 19:00

Na dubnovém semináři vystoupí světoznámý polský grafický designér Jacek Utko zaměřený především na úpravu novin, časopisů a webových stránek. Přednáška bude v angličtině bez tlumočení.

Jacek Utko pracuje jako design director ve společnosti Bonnier Business Press International, pro kterou navrhl desítky časopisů a webových stránek v Polsku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku, Rakousku, Rusku, Litvě, Estonsku a v dalších zemích. Dva deníky získaly za jeho práci od Society for News Design ocenění World’s Best Designed Newspaper.

Pražská přednáška se bude zabývat směřováním současného designu novin a časopisů, a to v tištěné i digitální podobě. Jacek Utko bude na různých příkladech z několika evropských zemí dokumentovat, jak může promyšlený redesign periodika vést nejen k zastavení propadu prodeje, ale naopak k jeho výraznému zvýšení. Utko je vynikající spíkr a své teze vždy dokáže podložit relevantními údaji. Jeho přednášky jsou stručné, výstižné a inspirující.

Jacek Utko často přednáší na zahraničních designérských konferencích, proslulý je jeho šestiminutový příspěvek na konferenci TED v Long Beach z roku 2009 s názvem Can design save newspapers?

Přednáška je určena jednak designérům, kteří se zabávají grafickou úpravou novin a časopisů, jednak vydavatelům, kteří se ptýkají s klesajícím nákladem svých titulů.

Vzhledem k náročné organizaci přednášky jsme se jednorázově rozhodli zvednout vstupné na 300 Kč. Členové UGD mají nadále vstup zdarma, nemění se ani cena pro studenty.

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 300 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Seminář již proběhl, videozáznam se zpracovává.

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi