Pozvánka na 31. seminář:

JAKUB KRČMÁŘ
31. SEMINÁŘ UGD: ÚVOD DO UX PRO GRAFICKÉ DESIGNERY
IMPACT HUB PRAHA 29. 4. 2013, 19:00

Jakub Krčmář se ve svém semináři zaměří na proces designu webů a mobilních aplikací z pohledu oboru User Experience. Ukáže způsoby, jakým lze uživatelský prožitek měřit a ovlivnit. Předloží argumenty, jak si přístup u klienta obhájit a ukáže vám, jak přemýšlet jako User Experience designer.

Cílem semináře je poskytnout úvod do oboru User Experience a ukázat designerům webů a mobilních aplikací nové postupy a přístupy k jejich práci. Jakub uvede termín User Experience do kontextu designu a marketingu, a vysvětlí jeho význam a důležitost. Vysvětlí jeho vztah s pojmy použitelnost, interakční design, informační architektura a Customer Experience. Na příkladech představí jednotlivé metody analýz a designu, jejich výhody a nevýhody. Vysvětlí, co je cílený uživatelský prožitek a jakým způsobem se snažit jej dosáhnout. Velkou pozornost bude věnovat tématice sestavování reprezentací typických uživatelů (tzv. person) a efektivních uživatelských testování.  V neposlední řadě také nebudou chybět různé tipy a postupy z vlastní praxe, stejně jako příklady z reálného světa. Jakub se v přednášce pokusí také představit roli UX designera ve firmě či týmu.
 
 
Jakub se jako čistokrevný freelancer kolem návrhu webů a aplikací pohybuje již 9. rokem a má za sebou přes 200 projektů pro více než 80 klientů. Naplno se věnuje UX a UI designu se širokou praxí a záběrem v klasickém i online marketingu. Věří, že ultimátním cílem UX designéra je vedení všech touchpointů mezi zákazníkem a brandem. Aktuálně pracuje především na projektech, které ho baví nebo posunují dále.
 
 
 
 
 

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi