Pozvánka na 58. seminář:

TOMSKI&POLANSKI
58. SEMINÁŘ UGD V BRNĚ: JAK PROKRESLIT ŽIVOT?
IMPACT HUB BRNO 13. 3. 2017, 19:00

Seminář bude o tom, jaké to je živit se v Čechách ilustrací, jak vznikaly nejznámější realizace a co všechno je součástí tvůrčího procesu. Dále také o tom, jak připravit kvalitní portfolio a jak udržet pozornost diváků a klientů.

Tomski&Polanski je ilustrátorský tandem, který vznikl roku 2013. Jejich kresby zdobí noviny a časopisy, obaly na čokolády, hudební desky, zdi bytů a kaváren. Věnují se také animovaným krátkým filmům. Letos jsou nominováni na Czech Grand Design v kategorii Ilustrace.

Lukáš (*1988) vystudoval obor animace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Výrazně ho ovlivnila zahraniční stáž ve Finsku na University of Lapland. Kreslení se věnoval odjakživa, proto hned po škole založil spolu s Ilou studio Tomski&Polanski. Vedle Photoshopu a digitálních ilustrací všeho druhu se věnuje i malbě a kresbě na plátno.

Ila (*1986) odmaturovala na střední škole umělecko-průmyslové na Žižkově, obor Tvorba hraček a dekorativních předmětů. Poté vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, obor Ilustrace a grafika. Ještě dva roky po studiu se věnovala vlastní tvorbě, než potkala Lukáše, se kterým spojila síly. Od roku 2016 je členem sdružení Czechillustrators, který se mimo jiné podílí na organizaci festivalu Lustr, festivalu ilustrace v Praze.

Impact Hub Brno, Cyrilská 7, Brno. Vstupné je 100 Kč, studenti 50 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubbrno.cz

 

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi