Pozvánka na 13. seminář:

FILIP BLAŽEK
13. SEMINÁŘ UGD: PŘÍPRAVA TEXTŮ K SAZBĚ
IMPACT HUB PRAHA 7. 3. 2011, 19:00

Druhý seminář Unie grafického designu v roce 2011 (a třináctý v pořadí) je zaměřený na přípravu textů k sazbě. Smyslem semináře je představit různé metody automatického „čištění“ textových souborů před nebo během jejich dalšího zpracování v programu Adobe InDesign.

„Vyčištěné“ texty výrazně urychlují tvorbu dokumentů a zkracují čas potřebný pro korektury. Účastníci semináře získají zdarma skript, který opravuje časté chyby, jichž se dopouštějí redaktoři a editoři. Seminář, který volně navazuje na lednový diskusní panel o korekturách, je zaměřen prakticky, jednotlivé postupy budou pečlivě vysvětleny a předvedeny.

Seminář povede Filip Blažek ze studia Designiq, které má se sazbou knih, časopisů i novin mnohaleté zkušenosti. Účast přislíbili zástupci několika grafických studií, jež představí další způsoby typografického čištění textových dokumentů.

Hub Praha, Drtinova 10, 150 00 Praha 5. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč, členové UGD mají vstup zdarma. Prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím formuláře, pomůžete nám zajistit dostatečný počet míst k sezení.

http://prague.the-hub.net/public/spaces.html

http://www.uniegd.cz/seminare

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Toto video je k dispozici jen pro členy UGD.

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi