Pozvánka na 60. seminář:

MARTIN PECINA
60. SEMINÁŘ UGD V PRAZE: OD RUKOPISU KE KNIZE A ČASOPISU
WERICHOVA VILA 18. 10. 2017, 19:00

Jubilejní 60. seminář povede knižní grafik Martin Pecina, a to v půdním přednáškovém sále pražské Werichovy vily, kde se budou konat i další semináře.

Největší z umění je hudba, potom architektura a pak dlouho nic. Zatímco dojemná znělka ze seriálu Goro, bílý pes každého spolehlivě rozpláče, v grafickém designu Vás rozbrečí jedině snad nefunkční orientační systém anebo blbě upravená knížka. Bolest je nevyhnutelná, utrpení volitelné. Buddhistickou optikou vzato je knižní grafika pořád lepší než lepení řezaných nápisů na firemní Fabie nebo retušování obrázků do lechtivých časopisů.
 
Na semináři se budeme zabývat palčivými otázkami dneška:
  • Cože? Pecina si říká grafik a nedělá na Macu?
  • Je kniha zboží, nebo umění?
  • Je nemravné, když čtenář platí i za nepotištěné stránky?
  • Měl by autor rozhodovat o grafické úpravě své knihy?
  • Dá se úpravou knih vydělat?
  • Má nakladatel vždycky pravdu?
  • Proč nemá?
 
Martin Pecina je biblioman, chorobně zrůdný bibliofil. Knižní grafice se věnuje od roku 2007. Texty o typografii a grafice publikuje na webu a v tisku, v roce 2011 vydal příručku Knihy a typografie.
 
 
 

 

Werichova vila, U Sovových mlýnů 501/7, přednáškový sál na půdě, Praha 1. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Werichova vila.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.werichovavila.cz/

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi