Pozvánka na 64. seminář:

MODEROVANÁ DISKUSE
64. SEMINÁŘ UGD V PRAZE: VIZUÁLNÍ IDENTITA ČESKÝCH MĚST
CAMP – CENTRUM ARCHITEKTURY A MĚSTSKÉHO PLÁNOVÁNÍ 23. 3. 2018, 19:00

Unie grafického designu vás zve na seminář zaměřený na problematiku vizuálního stylu českých měst a obcí.

Na semináři vystoupí autoři nedávno představeného vizuálního stylu města Nymburk, Miroslav Roubíček, Markéta Hanzalová a Martin Poláček za studio Colmo, a Štěpán Holič ze studia Lemon Design, který je autorem identity pro Frýdek-Místek. Do panelové diskuse, kterou bude moderovat designér Filip Blažek, budou přizváni další hosté, především grafičtí designéři, kteří se podíleli nebo podílejí na vizuálním stylu dalších českých měst; účast také přislíbili zástupci jedné ze zmíněných obcí.

Účastníci akce se dozvědí, jakým způsobem mohou města identitu získat, jakou formu má ideální výběrové řízení z pohledu designérů, jak vybírat vítězný návrh nebo čeho v tomto procesu vyvarovat. Diskutovat se bude i o tom, jak zajistit dlouhodobě fungující vizuální styl.

Seminář je určen jak pro designéry zabývající se tvorbou logotypů a vizuální identity, tak pro zástupce obcí, které svou vizuální podobu teprve hledají. Akce se koná ve spolupráci s CAMPem.

POZOR: seminář se tentokrát koná v pátek a na jiném místě, než je obvyklé. Vstup je zdarma.

Kromě své základní funkce informačního centra je součástí CAMPu také výstavní sál s unikátní velkoplošnou projekcí, studovna, kavárna, venkovní terasa a moderní přednáškový sál s bohatým programem sestávajícím z veřejných diskuzí, vystoupení tuzemských i zahraničních odborníků, workshopů, projekcí a dalších aktivit.

Ukázka vizuální identity města Nymburk od studia Colmo

Ukázka vizuální identity města Frýdek-Místek od studia Lemon Design

 

CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Areál Emauzského kláštera, Praha 2. Vstupné je 0 Kč, studenti 0 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a CAMP – Centrum architektury a městského plánování.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://praha.camp/

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi