Pozvánka na 2. seminář:

MICHAL GREGORINI + ŠTĚPÁN HOLIČ
2. SEMINÁŘ UGD: DESIGN KALENDÁŘŮ
VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA PUBLICISTIKY 26. 11. 2009, 18:00

Druhý seminář Unie grafického designu se bude zabývat tvorbou firemních kalendářů, konkrétně dvěma zcela odlišnými grafickými postupy pro jednoho klienta – firmu Europapier. Seminář se koná ve čtvrtek 26. listopadu od 18 hodin v budově VOŠP (učebna 104).

Michal Gregorini ze studia Mowshe představí postupy při návrhu a tvorbě aktuálního fotokalendáře na rok 2010. Posluchači se seznámí s jednotlivými fázemi tvůrčího procesu, spolupráce s fotografem, organizace práce a asistence ve fotoatelieru. Součástí semináře bude i ohlédnutí za kalendáři z let 2000 a 2002 se zaměřením na vývoj v pracovních postupech během několika let pro stejného klienta.

epap_kal_titulka_200x200

Štěpán Holič ze studia Lemon design představí kalendář z roku 2006 založený čistě na vektorové grafice. Ukáže klíčové fáze celoroční práce – první ideové návrhy a jejich prezentaci klientovi, výběr tématu, hledání vhodných motivů a textací pro kalendář, ukázky geneze vlastní kresby, technická omezení daná jednotlivými druhy papírů a přípravu dat pro různé tiskové techniky. Jedním ze zajímavých témat pro následnou diskusi může být zkušenost s kombinací programů Corel (kresba) + Adobe InDesign (montáž, pre-press).

ufo2

Seminář je určený jak grafickým designérům, tak vydavatelům či pracovníkům v marketingu a reklamě. Semináře jsou vedené formou srozumitelnou i posluchačům bez hlubších znalostí pre-pressu či tiskových technologií.

Cena semináře je 100 Kč na osobu. Semináře jsou zdarma pro členy Unie grafického designu a pro studenty VOŠP. Prosíme o potvrzení účasti na adrese info(at)typo.cz, kapacita je omezená.

VOŠP — Vyšší odborná škola publicistiky
Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1 — Nové Město

Mapa: vchod do školy naleznete v průchodu mezi ulicemi Spálená a Opatovická

Vyšší odborná škola publicistiky, Opatovická 160/18, , Praha 1 – Nové Město. Vstupné je 100 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Toto video je k dispozici jen pro členy UGD.

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi