CO JSOU SEMINÁŘE UGD

Publikoval dne 29. 8. 2012, 21:49 v kategorii

Unie grafického designu se rozhodla pořádat pravidelné vzdělávací semináře v létě 2009. Organizování seminářů se ujal Filip Blažek, který zároveň sérii v říjnu 2009 zahájil prezentací o současných trendech v novinovém designu. Do září 2010 proběhlo celkem 9 seminářů na nejrůznější témata, přičemž na dvě akce přijeli i zahraniční hosté.

Smyslem seminářů je především šířit odborné znalosti z oborů, které souvisí s grafickým designem. Pozvaní hosté – odborníci ve svých oborech – jsou připraveni dělit se s účastníky o své know-how, odpovídat na jejich otázky a radit jim s konkrétními problémy. Témata jsou velmi rozmanitá, dosud zahrnula například motion design, tvorbu písma, autorské právo, sítotisk nebo správu zakázek.

Semináře jsou koncipovány tak, aby byly přínosem jak pro profesionální designéry, tak studenty. Tomu odpovídá i složení publika, které z větší části tvoří členové grafických studií a designéři na volné noze, studentů je asi třetina. Na každý seminář přijde zhruba 60 lidí, kapacita sálu ale umožňuje další růst návštěvnosti. Všechny semináře jsou natáčeny a záznam je k dispozici členům UGD zdarma.

Semináře si v komunitě českých designérů vydobyly slušný respekt pro vysokou odbornost přednášejících a neformální atmosféru akcí. Na oficiální část semináře totiž obvykle navazuje diskuse v přilehlém baru.

Snímky ze semináře Petra Haškovce (30. září 2010, Hub Praha)

Prvních osm seminářů se konalo v prostorách Vyšší odborné školy publicistiky v centru Prahy, nová sezóna byla v říjnu 2010 zahájena v nových prostorách, které kromě větší kapacity nabízejí i bar či lepší možnost parkování. Dvouhodinové semináře se nyní konají pokaždé od 19 hodin v Hubu Praha, Drtinova 10, 150 00 Praha 5, vstupné je 200 Kč, studenti platí 100 Kč, členové UGD mají vstup zdarma. Doporučujeme rezervaci místa prostřednictvím formuláře, který je uveden u každé pozvánky na aktuální seminář.

O budoucích seminářích je veřejnost informována na webových stránkách Unie, na Typo.cz, a na blogu časopisu Font.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.Zobrazit KLASICKOU verzi