Pozvánka na 66. seminář:

VĚRA MAREŠOVÁ + LUMÍR KAJNAR
ZÁZNAM 66. SEMINÁŘE UGD V BRNĚ: ARGUMENTACE JAKO ZÁKLAD DESIGNU
POZVÁNKA KE SHLÉDNUTÍ ZÁZNAMU 3. 10. 2018, 16:00

Zveme vás ke sledování záznamu 66. semináře UGD, který se konal 4. 6. 2018 v Moravské galerii v Brně.

Záznam semináře najdete na YouTube, na stejném místě najdete i desítky záznamů dalších seminářů z let 2011–2018. 

Věra Marešová a Lumír Kajnar patří ke špičce grafického designu se zaměřením na značky a branding. Oba spojuje dlouhodobá práce na volné noze a neúnavné diskuze s klienty ohledně efektivity a designu. Nedostatek schopnosti adekvátně argumentovat a komunikovat s klienty se výrazně podepisuje v českých ulicích v podobně vizuálního smogu, zbytečných výstupů a špatně strukturovaných sdělení. Oba tvůrci představí případové studie svých projektů se zaměřením na komunikaci s klienty a pozitivní i negativní zkušenosti.
 
Věra Marešová je autorkou logotypu a vizuálního stylu města Brna a má za sebou desítky dalších prací v oblasti vizuálních identity. V prezentaci představí dvě případové studie. První bude starší projekt vizuálního stylu Koupaliště Kraví hora, kde došlo k realizaci, která v průběhu času kvůli nepochopení ze strany klienta ztratila většinu ze své konzistentnosti a čistoty. Druhý projekt bude zkušenost s Café clubem Calabrone, kde bylo obtížné vše sladit s již existujícím interiérem, ale povedlo se přesvědčit klienty k práci s jednotným vizuálním stylem.
 
Lumír Kajnar se věnuje značkám jako Česká spořitelna, Letiště Praha, Direct pojišťovna, České ragby nebo hnutí Skaut. Pro jeho práci je typické propojení grafického designu a marketingu směrem k efektivitě i kvalitnímu výsledku v oblasti komunikačního designu. V rámci prezentace představí identitu EMA Espresso baru, který realizoval v Praze jako případovou studii se zaměřením na komunikaci s klientem.
 
Jak probíhala spolupráce a jak těžké bylo klienta přesvědčit k něčemu odvážnému? Jak se dá zabránit špatnému uchopení vizuálního stylu? To vše se dozvíte v záznamu semináře.

Pozvánka ke shlédnutí záznamu, UGD, Unie grafického designu. Vstupné je 0 Kč, studenti 0 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi