Pozvánka na 56. seminář:

ANNA MAREŠOVÁ
56. SEMINÁŘ UGD V PRAZE: GRAFICKÝ DESIGN V HARMONII S PRODUKTEM
IMPACT HUB PRAHA 31. 1. 2017, 19:00

Jak vzniká nová značka a nový produkt? Jak může grafický design ovlivnit vnímání uživatele, potažmo jeho chování? Kde končí 2D a začíná 3D?

To jsou otázky, se kterými se potýká každý produktový designer. Jak se s těmito otázkami na cestě od nápadu k realizaci vypořádávají ve studiu Anna Marešová designers? Můžete se těšit na zákulisí Whoop.de.doo a na ukázky dalších i méně známých projektů.

Whoop.de.doo je řada erotických pomůcek vytvořených speciálně pro ženy. Jejich jedinečnost spočívá v kombinaci kvalitního materiálu s jednoduchým anatomickým tvarem a s důmyslnou vnitřní mechanikou. Propracovaný mechanismus je ukrytý pod celistvou vrstvou měkkého silikonu. Značka Whoop.de.doo klade důraz na hygienu, funkci, jednoduchost a čistotu formy. Značku Whoop.de.doo vytvořila designérka Anna Marešová jako svojí diplomovou práci a nakonec se rozhodla nápad zrealizovat. Prošla si celým procesem od návrhu, přes výrobu až po prezentaci a distribuci celého produktu, a to bez investorů, manažerů či marketingových firem. Zaměřila se na výrobu v České republice. Díky tomu může být u celého procesu a osobně hlídat kvalitu i dodržení návrhu.

Anna Marešová je produktová designérka zaměřující se na průmyslový design.

Vystudovala produktový design na Fakultě umění a designu na univerzitě v Ústí nad Labem a University of Derby. Za svou bakalářskou práci Tramvaj pro Prahu získala řadu ocenění. Obdržela cenu Národního technického muzea, Excelentní studentský design 2009 a prestižní cenu na Biennial of industrial design v Lublani. Její diplomová práce Whoop.de.doo byla oceněná Národní cenou za studentský design 2011, Exit design 2011 a byla hodnocena jako prototyp roku magazínem Dolce Vita. Anna byla dvakrát  nominována na Czech Grand Design v kategorii objev roku. V roce 2016 obdržela za svůj Whoop.de.doo vibrátor prestižní cenu RED DOT award. V roce 2012 založila vlastní studio Anna Marešová designers, ve kterém spolupracuje s několika svými kolegy, například s grafikem Jiřím Tomanem. V současnosti se věnuje udržitelnému designu a svojí značce Whoop.de.doo.

 

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi