Pozvánka na 27. seminář:

ALE PAUL
27. SEMINÁŘ UGD: O PÍSMU, KALIGRAFII A DESIGNU OBALŮ
IMPACT HUB PRAHA 18. 10. 2012, 19:00

Argentinský typograf a designér Alejandro Paul patří mezi nejznámější tvůrce skriptových písem na světě. Jeho fonty používají prestižní agentury zaměřené zejména na obalový design nebo grafickou úpravu časopisů.

Od roku 2002, kdy založil první argentinskou písmolijnu Sudtipos, získal řadu prestižních ocenění, mj. dvě ceny Type Directors Clubu. Práce Ale Paula byly publikovány v časopisech Step, Creative Review, Typo, Visual, Novum a mnoha dalších.

Ale Paul se v prezentaci zaměří na skriptová písma, pro koho jsou vlastně určená a jak s nimi mohou pracovat obaloví designéři. Zájemci o písmo jistě ocení informace o tom, jak se vytvářejí velmi komplexní skriptová písma s množstvím alternativních znaků a ligatur.  

Semináře je v angličtině bez překladu do češtiny.

Máte-li o seminář zájem, prosíme přihlaste se prostřednictvím formuláře uvedeného níže.

Webové stránky Sudtipos: http://sudtipos.com/

Profil Sudtipos na FB: http://www.facebook.com/Sudtipos

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním. Dosavadní záznamy najdete na YouTube.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Impact Hub Praha nebo Brno.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.hubpraha.cz
http://www.hubbrno.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi