Pozvánka na 5. seminář:

VERONIKA BURIAN + JOSÉ SCAGLIONE
5. SEMINÁŘ UGD: TVORBA PÍSMA
VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA PUBLICISTIKY 15. 2. 2010, 18:00

Pátý seminář Unie grafického designu povedou typografové Veronika Burian a José Scaglione, kteří společně založili písmolijnu TypeTogether. Setkání bude zaměřeno na současnou tvorbu písma, na jeho užití v novinách a časopisech a další aspekty typografické tvorby.

Seminář je určen jak zkušeným typografům a grafickým designérům, tak studentům těchto oborů. Přestože část semináře bude zaměřena na tvorbu písma, probírána budou i obecná témata související se současnou grafickou úpravou knih a periodik.

Termín konání: 15. února 2010 od 18 hodin v budově VOŠP.

Upozornění: seminář bude veden pouze v angličtině. Požádali jsme oba lektory, aby mluvili pomalu a srozumitelně.

Veronika Burian se narodila v Praze, žila v Německu, Rakousku, Itálii, Spojených státech a Velké Británii; v současné době bydlí v  Praze. Je autorkou úspěšné rodiny písem Maiola a mnoha dalších fontů v  nabídce TypeTogether. Za své typografické dílo získala několik mezinárodních ocenění.

José Scaglione je argentinský typograf a designér, člen rady mezinárodní organizace ATypI. Je autorem a spoluautorem mnoha fontů v  nabídce písmolijny TypeTogether. V současnosti vyučuje typografii na universitě v Rosariu.

Svou účast prosím potvrďte vyplněním formuláře. Cena semináře je 200 Kč na osobu, 100 Kč pro studenty s  platným dokladem o studiu. Semináře jsou zdarma pro členy Unie grafického designu a pro studenty VOŠP.

VOŠP — Vyšší odborná škola publicistiky
Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1 — Nové Město

Mapa: vchod do školy naleznete v průchodu mezi ulicemi Spálená a Opatovická

Vyšší odborná škola publicistiky, Opatovická 160/18, , Praha 1 – Nové Město. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Toto video je k dispozici jen pro členy UGD.

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi