Pozvánka na 17. seminář:

RICHARD KEGLER
17. SEMINÁŘ UGD: FILM MAKING FACES
BIO OKO 5. 9. 2011, 18:00

První seminář v novém akademickém roce se uskuteční netradičně v kině Oko v Praze-Holešovicích. Promítat se bude dokumentární film Making Faces (Tvorba písma).Film osobně uvede režisér snímku, americký typograf Richard Kegler.

Po prázdninové pauze opět pokračuje cyklus seminářů Unie grafického designu. Dokumentární film Richarda Keglera Tvorba písma: Kovové litery ve 21. století nabízí fascinující pohled na osobnost a tvorbu kanadského umělce a  typografa Jima Rimmera (1931–2010), který před kamerou odhaluje způsob tvorby kovových liter od prvních skic až po odlití písmene „k“. Keglerovi se podařilo detailně zachytit celý proces, který na světě ovládá již jen několik málo lidí. Zajímavé je, že písmo bylo zároveň vytvořeno v digitální podobě a prodává se pod názvem RTF Stern.

Promítání se uskuteční v pondělí 5. září 2011 od 18.00 v kině Oko.

Film osobně uvede jeho režisér Richard Kegler, který bude po skončení promítání diskutovat s diváky. Poté bude v baru kina Oko pokračovat do pozdních nočních hodin neformální diskuse.

UPOZORNĚNÍ: Film bude promítán v původním anglickém znění společně s anglickými titulky, diskuse bude vedena v angličtině, překlad ani tlumočení není zajištěno. Promítání i s úvodním slovem potrvá asi hodinu.

Richard Kegler je zakladatel a hlavní designér písmolijny P22. V současné době je také ředitelem WNY Book Arts Center v Buffalu ve státě New York. Kegler vystudoval Katedru mediálních studií na Univerzitě v Buffalu.

Trailer k filmu na YouTube.

Akci pořádají Unie grafického designuBio Oko.

Bio Oko, Františka Křížka 15, 170 00 Praha 7. Vstupné je 80 Kč pro všechny. Prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím formuláře, odhad počtu lidí nám pomůže při přípravě akce.

Bio Oko, Františka Křížka 15, Praha 7. Vstupné je 80 Kč, studenti 80 Kč (platí se při vstupu), členové UGD 80 Kč.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Tento film je v prodeji zde, trailer můžete vidět zde.

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi