Pozvánka na 15. seminář:

PAVEL KOČIČKA
15. SEMINÁŘ UGD: ELEKTRONICKÉ KNIHY
IMPACT HUB PRAHA 9. 5. 2011, 19:00

Květnový seminář reaguje na rostoucí zájem o publikování elektronických knih. Pavel Kočička posluchače seznámí s konkrétními postupy na tvorbu e-knih kompatibilních s běžnými čtečkami. Seminář se koná pondělí 9. května 2011 od 19.00 v Hubu Praha, Drtinova 10, 150 00 Praha 5.

E-knihy, eknihy, eBooks či e-Books jsou ve světě hitem, nicméně i v České republice se pomalu objevují vydavatelé, kteří se tohoto fenoménu nebojí. Narůstající počet vydavatelů elektronických knih s sebou nese i zvýšený zájem o jejich tvorbu. Převod tištěných knih má však řadu úskalí: aktuální verze InDesignu není zrovna ideální nástroj a bez manuálních zásahů se neobejdeme.

Přednášející Pavel Kočička se s problematikou detailně obeznámil. Na semináři se zaměří na praktické postupy při tvorbě e-knih na základě nástrojů běžně dostupných v grafických studiích. Zaměří se jak na formát ePub, tak na formát pro čtečku Amazon Kindle. A nevynechá ani způsob, jak e-knihu v jednom formátu převést do druhého.

Seminář je určen převáženě grafickým designérům, typografům, sazečům či knižním úpravcům, kteří mají zkušenost se sazbou tištěných knih v InDesignu a chtějí se dozvědět, jak dostat tyto knihy do formátu pro čtečky e-knih.

Pavel Kočička je spoluautor publikace Praktická typografie, redaktor časopisu TYPO a pedagog. V současné době je redaktorem časopisu Ekonom, kde se věnuje webu a informačním technologiím.

Na podzim chystáme další seminář na stejné téma, ale tentokrát zaměřený zvláště na InDesign 5.5, který by měl tvorbu e-knih významně zjednodušit. Vedení semináře přislíbil pan Michal Polanský.

Seminář pořádají Unie grafického designuHub Praha.

Hub Praha, Drtinova 10, 150 00 Praha 5. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč, členové UGD mají vstup zdarma. Prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím formuláře, pomůžete nám zajistit dostatečný počet míst k sezení.

http://prague.the-hub.net/public/spaces.html

http://www.uniegd.cz/seminare

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Toto video je k dispozici jen pro členy UGD.

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi