Pozvánka na 1. seminář:

FILIP BLAŽEK
1. SEMINÁŘ UGD: DESIGN NOVIN
VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA PUBLICISTIKY 20. 10. 2009, 18:00

Unie grafického designu zahajuje sérii seminářů, které jsou určeny jak pro členy, tak pro veřejnost. První seminář proběhne již toto úterý 20. října a tématem bude novinový design. Seminář se koná v prostorech Vyšší odborné školy publicistiky v Praze.

Design novin – úterý 20. října, 18.00

První seminář je zaměřen na nejrůznější aspekty designu novin. Na příkladu Divadelních novin poukáže Filip Blažek ze studia Designiq na klíčové aspekty současné tvorby novin.

Nejprve se posluchači seznámí se způsobem analýzy původní grafické úpravy a úvahami nad možnými formami layoutu a důvody, které vedly k finálnímu řešení. Další část je věnována tvorbě prvků usnadňujících orientaci a navigaci v novinách. Poté účastníci poznají peripetie s volbou vhodného písma a tvorbu i těch nejmenších typografických detailů. Blažek poodhalí způsob, jakým byly noviny prezentovány klientovi a jakým způsobem zástupci redakce reagovali. Na závěr se posluchači dozví řadu užitečných tipů a drobných triků, jak zrychlit tvorbu periodických tiskovin v InDesignu.

noviny-layout

Design kalendářů – konec listopadu

Druhý seminář je zaměřen na design kalendářů, na tvorbu motivů, kalendária, připravu k tisku a další úskalí spojená s tímto odvětvím. O své zkušenosti s tvorbou kalendářů pro firmu Europapier se podělí Michal Gregorini ze studia MowsheŠtepán Holič ze studia Lemon Design.

Další témata budou postupně zveřejňována. Počítá se se semináři na téma logo a corporate design bez loga, tvorba písma, koncepce výuky grafického designu na středních školách ad. Svou účast přislíbila řada špičkových designérů.

Cena semináře je 100 Kč na osobu. Semináře jsou zdarma pro členy Unie grafického designu a pro studenty VOŠP.

Vyšší odborná škola publicistiky
Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1 – Nové Město

Mapa: vchod do školy naleznete v průchodu mezi ulicemi Spálená a Opatovická

Vyšší odborná škola publicistiky, Opatovická 160/18, , Praha 1 – Nové Město. Vstupné je 100 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Video ze semináře

Toto video je k dispozici jen pro členy UGD.

Mapa

Mapa


Zobrazit KLASICKOU verzi