JEDNOTNÝ VIZUÁLNÍ STYL ČR (ANALÝZA UGD)

Publikoval dne 30. 1. 2020, 14:05 v kategorii Aktuality, Články, Grafický design, Odborné publikace

Tým odborníků Unie grafického designu dokončil na konci loňského roku analýzu, která má napomoci zavedení jednotné identity státu (od sjednocení log ministerstev a dalších úřadů, po definici, kdo má užívat který státní symbol – velký a malý státní znak, vlajku).

 

Aktuálně byla tato analýza zaslána na různé úřady (vč. Úřadu vlády, který by měl mít v tomto projektu rozhodující slovo) a novinářům. Na úřadech byla zatím přijata vesměs pozitivně, takže budeme věřit, že se konečně tristní stav s roztříštěnou identitou stovek státních úřadů podaří dotáhnout ke kvalitnímu výsledku, jako to mají již řadu let vyřešené např. v Německu (to je v této otázce vzorem pro další státy) nebo nedávno už i na Slovensku.

Celou analýzu si můžete stáhnout v náhledovém PDF. K dispozici je také Návrh možného systémového využití státních symbolů v rámci jednotné identity (struktura).

~

Média problematika téma zaujala, což může napomoci prosazení projektu do praxe. K tématu se v médiích objevily například tyto články:

~

V případě jakýchkoliv dotazů či podnětů se obracejte na vedoucího týmu Ondřeje Kafku (ondrej.kafka@unie-grafickeho-designu.cz).

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Komentáře

Vložit komentář


Zobrazit KLASICKOU verzi