JE PŘELOGOVÁNO?

Publikoval dne 22. 1. 2019, 11:25 v kategorii Aktuality

Vizuální identitě se věnují dva lednové články v českých médiích, v Respektu a na serveru iDnes.cz.

Karolína Vránková se ve svém článku v Respektu věnuje nejen novému logu Ústavního soudu, ale zabývá se i absencí jednotného vizuálního stylu státní správy v České republice. V textu trefně popisuje situaci: „Česká vláda má čtrnáct ministerstev. Každé má svoje logo – každé je z jiné doby, od jiného autora, většinou jsou vybraná spíš náhodně, často se mění…“ Celý článek Přelogováno z 12. 1. 2019 je k dispozici pouze pro předplatitele.

22. ledna 2019 publikoval server iDnes.cz zprávus vyčerpávajícím titulkem Radnice nabízí za návrh loga vstup do bazénu. Amatérské, říkají odborníci. V článku tento absurdní počin luhačovické radnice komentuje mj. člen UGD Ondřej Kafka slovy: „Do podobných ‚soutěží‘ se logicky nepřihlašují profesionální grafici, kteří se musejí svou prací uživit a zaplatit třeba i nájem nebo grafický software a hardware, ale své nezřídka jen rukou kreslené malůvky posílají třeba žáci základních škol. Taková ‚loga‘ pak ale neplní svou funkci a jsou spíše pro ostudu daného subjektu a za drahé peníze se brzy zase mění.“

Unie grafického designu se dlouhodobě snaží o vyhlašování soutěží takovým způsobem, aby zadavatelům přinesly výsledky v podobě kvalitních návrhů. To ale obnáší jak kvalitní zadání, tak férové ohodnocení soutěžících.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Komentáře

Vložit komentář


Zobrazit KLASICKOU verzi