ZEMŘEL ŠPIČKOVÝ GRAFIK A OLOMOUCKÝ PATRIOT ROBERT ŠTENCL

Publikoval dne 24. 6. 2021, 21:00 v kategorii Aktuality

Dlouholetý majitel studia BastArt, spoluzakladatel Unie grafického designu a občasný spolupracovník redakce časopisu Font nám bude chybět… Upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům.

Na Roberta zavzpomínal krátce i grafik Jiří Toman: „Když jsem si kolem roku 1998 snil, že budu pracovat v BastArtu, Robert Štencl a jeho studio působili v Olomouci a širokém okolí jako zjevení. Když se mi o dva roky později sen splnil, Robert byl můj první opravdový šéf a jsem za tuto zkušenost dodnes vděčný. Byl skvělý, měl své neopakovatelné kouzlo, někdy byl zvláštní, někdy arogantní, ale taky nesmírně velkorysý. Pracovali jsme spolu nakonec 4 roky a hodně jsem se od něj naučil, naučil jsem se nakonec i to, jaké chyby nedělat – obojí pro mě mělo nakonec stejnou cenu. Jeho odchod mě osobně hrozně mrzí, i když jsme se léta neviděli, občas jsme si volali, věděl jsem, že někde je…“


V časopisu Fontu v minulých letech publikovali Robertovo zasvěcené hodnocení log různých oborů, ale psali průběžně i o řadě jeho úspěšných projektů – od mnoha známých značek a vizuálních identit (např. pro Mitas, Onyx, MEEX, dpmo, ZOO Olomouc), až po vizuální styl pro 38. Letní filmovou školu v Uherském Hradišti nebo vítězství jeho stolního kalendáře v soutěži „Kalendář roku 2016“.

Ukázky jednoho z posledních autorských projektů Roberta – plakáty a kalendář Moneyfaces…

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Komentáře

Vložit komentář


Zobrazit KLASICKOU verzi