Komentáře: Co přinese grafikovi vstup do Unie? https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/ Sun, 06 Dec 2015 20:40:50 +0000 hourly 1 Od: Jméno a příjmení https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-1170 Tue, 20 Aug 2013 07:27:08 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-1170 Jako grafikovi by mi imponovalo být členem obdobného sdružení. Ovšem postrádám skutečnou hodnotu…něco co jinde nebudu mít. Prestiž. Přidanou hodnotu. Zde chcete 2000 Kč za možnost diskutovat s kolegy z oboru. Hmm…od toho je přece Web 2.0 ne? Úroveň zveřejňovaných videí mi také nepřijde nijak vysoká – dívali jste se například na dostupná videa z WebExpa apod.? Mají větší hodnotu a vystupují zde přední odborníci…není to pokec v zasedačce. (Bez urážky, ale do odborné přednášky na úrovni tomu z mého pohledu cosi chybí.) Slevy 10% jsou k ničemu. Není to důvod přidávat se do komunity.
Navíc chci být mezi profesionály, ve sdružení profesionálů – tedy těch co neřeší “Jak si pořídit legálně fonty”, “Jak připravit časový harmonogram” apod. – viz články. To je pro mně na úrovni rekvalifikačního kurzu ÚP. Takových informací jsou na internetu mraky. Chci odborné informace z praxe. Na úrovni. Neplánujete přehodnotit koncept?
Třeba se šíleně mýlím a to jak na mně UGD působí je mylné. Prosím, vyveďte mne z omylu. Tento komentář nemá být flame, ale veřejný dotaz – něco podobného zde zaznělo víckrát, ale uspokojivou odpověď jsem nenašel a po šesti letech kdy sleduji fungování UGD jsem názor nezměnil.
Děkuji za odpověď.

]]>
Od: David Korous https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-686 Mon, 07 Jan 2013 15:43:26 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-686 Dnes jsem “náhodou” narazil na web Unie grafického designu a jsem mile překvapen jeho obsahem a zaměřením. Považuji se za marketingového profíka a amatérského grafika se zájmem o  design a historii typografie. Můj zájem šel až tak daleko, že jsem si pořídil legální Adobe Creative Suit CS6 :). Nicméně mým hlavním zaměřením je marketing pro firmy velikosti SMB a korporací. Naprosto chápu některé příspěvky, které poukazují na mnohdy chabou komunikaci mezi grafickým studiem a klientem. Osobně jsem několikrát zažil, že jsme si se studiem perfektně rozuměli, avšak nakonec návrhy byly smeteny ze stolu managementem. Ale je potřeba vytrvat, v mém případě se firma spálila aby se nakonec vrátila k původnímu a funkčnímu návrhu.
Mimochodem, nestálo by za to v rámci UGD vytvořit podsekci určenou pro změnu všem marketérům? Myslím, že bychom mohli vnést také zajímavé přiíspěvky z “druhé” strany barikády.

Je samozřejmě zapotřebí i odvaha a vůle ze strany marketérů. Osobně bojuji za vyšší kompetence a zodpovědnost tím, že šéfovi sdělím toto ´Budete-li se k zaměstnancům chovat jako k dětem, budou vykazovat práci jako děti. Zaměstnanec nesmí neustále žádat o svolení kdykoli něco udělá. Je až překvapivé, že si nemusí vyžádat razítko od šéfa kanceláře , aby si došel na záchod. :) :) :)

Grafice třikrát zdar!
David

]]>
Od: Filip Blažek https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-210 Mon, 13 Jun 2011 12:56:02 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-210 Pane Jánoši, děkujeme za zajímavou připomínku. Dosud jsem se mylně domníval, že např. hojně navštěvované semináře UGD mají význam, ale díky vám jsem prozřel: jsou zbytečné jako celá organizace. Otevřel jste mi oči. Asi se přestanu v organizování přednášek angažovat. Desítky lidí, kteří na akce pravidelně chodí, to jistě také pochopí: setkávat se s profesionály, kteří se dělí o své zkušenosti, je přece zbytečné.

]]>
Od: Petr Jánoš https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-209 Sat, 28 May 2011 09:44:22 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-209 Nejprofesionálnějším grafikem může být i člověk bez zbytečného sdružení Unie grafického designu.

]]>
Od: Jan Tippman https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-208 Mon, 04 Oct 2010 12:35:00 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-208 Všeobecné obchodní podmínky jsou již pro členy k dispozici na interním webu UGD.

]]>
Od: Filip Blažek https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-207 Fri, 29 Jan 2010 14:13:27 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-207 Dobrý den, všeobecné podmínky zatím svým členům nenabízíme, ale je to v plánu! Bude třeba asi delší konzultace s právníky, ale i další podobné dokumenty chceme členům zprostředkovat. Projděte si naše veřejné stránky, co vše již nabízíme.

]]>
Od: marketa klemesova https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-206 Fri, 29 Jan 2010 10:04:44 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-206 Dobrý den, jsem členem obdobné organizace v Nizozemí BNO. Svým členům nabízí Všeobecné podmínky, na které se designér může odvolávat a zároveň klientovi osvětlí proces. Nabízí něco takového UGD?
Mimochodem jsem ráda, že v Čechách konečně existuje odborná organizace neslučující pouze známé Top10 českých designérů!

]]>
Od: Radek Kraus https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-205 Fri, 20 Mar 2009 18:44:09 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-205 Dobrý den, přesně po něčem takovém jako je UGD jsem už dávno volal. Praktiky, se kterými by se mělo bojovat, jsem dalekosáhle popsal v článku v Grafice v roce 2006. Možná ho někteří zde diskutující také četli, pro připomenutí tento odkaz: http://www.grafika.cz/art/polygrafie/Graphic-prepare-in-cr-DTP-pol.html
Jen je škoda, že jsem existenci UGD zaznamenal až dnes, cca po třech letech jejího fungování (možná by to chtělo větší propagaci i mezi samotnými grafiky). Myslím, že uvedené nešvary trápí stejně poctivé velké grafické studio i poctivého grafika, kteří pracují na legálním SW. Proto jsem rád, že toto sdružení existuje a já se do něj mohu přihlásit.

]]>
Od: Filip Blažek https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-204 Mon, 02 Mar 2009 16:38:03 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-204 Pane Řezáči, já mám zrovna zcela opačnou zkušenost. Když jsem před lety občas pracoval pro nějakou neziskovku zadarmo, dopadlo to většinou katastrofálně. Absolutně si nevážili mé práce, každý do toho šťoural, všechno se měnilo, zakázky se neskutečně dlouho vlekly, a výsledek nestál za nic. Když jsem se pak rozhodl, že zcela končím s prací zdarma, ale dám neziskovkám výraznou slevu, najednou se spolupráce zprofesionalizovala, klienti si začali mé práce vážit a snažili se zakázku neprotahovat a nekomplikovat, neboť by si musel připlatit. Takže mně se rozhodně vyplatilo účtovat alespoň symbolickou cenu.

]]>
Od: Jan Řezáč https://unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie/#comment-203 Sun, 01 Mar 2009 18:38:34 +0000 http://www.unie-grafickeho-designu.cz/co-grafikovi-prinese-vstup-do-unie#comment-203 [18] v tomto mám osobně problém se sebemotivací – když pracuji zadarmo, tak je to od začátku do konce zadarmo, klient netlačí na termíny a práce dopadne dobře.. když pracuji za symbolický poplatek, tak je výsledek většinou horší (nepřipadám si dostatečně dobře ohodnocen) a navíc má klient pocit, že mě platí a tudíž může mít různé časové i jiné požadavky.. :-)

]]>